התקשרו 053-2755833

פיתוח מנהלים

לצורת הניהול בארגון, והגורמים האנושיים שעוסקים בניהול, השפעה ישירה על הצלחת הארגון; הם אלו שמניעים את הגלגלים, דוחפים להצלחה ומנהיגים את הצוות. במטרה לשפר את ההנהלה, נוצרו תכניות פיתוח מנהלים. הארגון על השאלה 'מיהו מנהל?' ביחס לשאר גורמי האנוש בארגון, ופועל לגישור הפער בין החזון הניהולי לגביהם, ובין המצב הקיים.

 

פיתוח מנהלים

כיצד ישפיע תהליך פיתוח מנהלים על הארגון?

תהליך פיתוח מנהלים כולל ברובו הקניית מיומנויות קוגניטיביות (חשיבה ניהולית, מקוריות, פתירת בעיות), התנהגותיות (ערכים ניהוליים), וסביבתיות (התאמת סגנון הניהול למקום העבודה). בנוסף, נשען התהליך על חמישה היבטים עיקריים המסייעים להטמעה יעילה יותר של התכנים הנלמדים, ולאחר מכן ליישומם בשגרת העבודה:

  • ידע – העברת מידע אקדמאי ומהימן בנושא מערכות ארגוניות. ידע כללי בנושא יהווה בסיס להבנה של המיומנויות הניהוליות. שהרי, לא בכדי נאמר כי "ידע הוא כוח".
  • מיומנויות – לאחר הכרה עם הבסיס, יש להעמיק במיומנויות הניהול וכן לתרגם אותן לכדי מצבי "אמת", ולתרגל דרכי פתרון והתמודדות עם האתגרים והמשימות העומדות בפני המנהלים ביום-יום; הנעת עובדים, מנהיגות ניהולית, ניהול זמן, שכנוע והשפעה, עבודת צוות ועוד.
  • מודעות עצמית – הכרה בחוזקות וגם בחולשות האישיות, והרחבת המודעות האישית, תוך הקניית כלים לביקורת ותיקון עצמיים.
  • תפיסת התפקיד – גיבוש תפיסת תפקיד המנהל במסגרת הארגון, הסמכות ותחומי האחריות שלו; פתרון קונפליקטים, ניהול משא ומתן, יצירתיות וחדשניות, מכירות ועוד.

 

"מנהיגות המנהל נמדדת עפ"י תוצרי העובדים, כשם שחינוך הורים נמדד עפ"י מעשי ילדיהם" צבי ברק

אם אתם עומדים בראשו של ארגון, או בדרך להקים עסק, כדאי ליישר קו בכל הנוגע לצורת הניהול בעסק שלכם. מנהלים טובים, יפיקו תוצרים טובים. כפי שגלגלים מניעים רכב, מניעים המנהלים את הארגון, והצלחתו תלויה בעבודתם באופן ישיר. הצטרפו עוד היום לתכנית פיתוח המנהלים שלנו בחיבורים עסקיים ותוכלו להיות בטוחים, שיש מי שיודע לנהל את העסק שלכם!

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים